Ale Möller Band
Søndag 14.02.2010 Kl. 20:00
Ordinær Kr. 290.-


Ale Möller - mandolin, trekkspill, fløyter, skalmeie, bukkehorn m. m.
Maria Stellas - sang og dans
Mamadou Sene - sang og dans
Magnus Stinnerbom - fiolin
Sebastian Dubé - kontrabass
Rafael Sida Huizar - slagverk

Ale Möller har bygget sitt eget musikalske landskap, inspirert av musikktradisjoner fra mange verdenshjørner. Det begynte med trompet og en ungdommelig lidenskap til jazz. Det fortsatte med en sterk fasinasjon av gresk musikk og etterhvert en tilbakekomst til egne røtter, til den svenske folkemusikken, til Dalarne.

Ale Möller er multinstrumentalist og spiller alt fra mandolin, trekkspill og fløyter, skalmeie og bukkehorn. Men framfor alt er Ale Möller en musikant som arbeider seg dypt inn i kildene i den tradisjonsmusikken han støter på, og en formidler av rang. 

I Sverige fyller Ale Möller store konsertsaler overalt hvor han kommer. Ta turen til Dokkhuset og finn ut hvorfor. Du blir garantert ikke skuffet.


Arrangør: Jazzfest Exclusive          

Hjemmeside






07.09.10 - NTNU - universitetet som skapte det moderne Norge.
Den mangfoldige historien bak dagens NTNU.


10.09.10 - Ole Paus

Fargerik, kontroversiell og folkekjær!


11.09.10 - Atomic + Vandermark 5


Dobbelkonsert med to fantastiske jazzband.


16.09.10 - Viten om vulkaner
Hva foregår egentlig ved store vulkanutbrudd?